بهترین شعار تبلیغاتی

5 نکته برای ساخت یک شعار تبلیغاتی + 6 نمونه موفق

Rate this post

یک شعار تبلیغاتی جذاب و کوتاه همواره بیانگر ماهیت کسب و کار شما میباشد پس خیلی مهم است که در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید. عوامل زیادیست که برای تبیلغ و معرفی کسب و کارتان وجود دارد مثل لوگو ، برشورها ، تبلیغات محیطی ، کارت ویزیت و… اما یکی از مهم ترین آن ها یک شعار تبیلغاتی جذاب است. با ما در الوتبلیغ همراه باشید تا راهکار های داشتن یک شعار تبلیفاتی جذاب را به شما بگوییم.

 

یک شعار تبلیغاتی یا Slogan ، یک کلمه یا عبارت کوتاه است که برند به مخاطبان معرفی میکند.  اینکه شما بتوانید یک محتوا را در یک کلمه یا عبارت احساسی خلاصه کنید کار نسبتا سختی است. در واقع شعار های تبلیغاتی همین کار را انجام میدهند. دو مولفه مهم در شناخته شدن هر برندی لوگو و شعار آن برند است. از آنجایی که به خاطر سپردن و درک شعار های تبلیغاتی برای مخاطبان راحت تر است ، پس خیلی مهم است که شعار تبلیغاتی که استفاده میکنیم تمام ویژگی های یک شعار خوب را دارا باشد.

ویژگی های یک شعار تبلیغاتی خوب چیست؟

به نقل از وبسایت HowStuffWork یک شعار تبلیغاتی خوب باید اکثر ویژگی های زیر را داشته باشد.

کوتاه و مختصر باشد

بسیار مهم است که شعار تبلیغاتی که استفاده میکنید کوتاه و مختصر باشد تا به راحتی در ذهن مخاطبتان جا خشک کند. بهتر است شعار شما از یک جمله ۷ کلمه ای بیشتر نباشد. در بیشتر مواقع حتی بهتر است یک عبارت با حتی یک کلمه باشد.

به یاد ماندنی باشد

شعار تبلیغاتی شما باید به سرعت توسط مشتری تشخیص داده شود یعنی بتواند در عرض چند ثانیه منظور شما را متوجه شود. یکی از راه های مهم برای رعایت این اصل رعایت اصل قبل میباشد یعنی هر چه کوتاه تر بهتر!

شعر گونه باشد

شعار های تبیلیغاتی که یک ریتم و قافیه شعرگونه دارند در شکل گیری برند در ذهن مخاطب بسیار موثر هستند. سعی کنید یک شعارتان را با دو کلمه هم قافیه کنید تا راحت به زبان مخاطب بیاید.

خنده دار نباشد

استفاده از شوخی و عبارات خنده دار تا حدی برای داشتن یک شعار تبلیغاتی خوب موثر است اما باید توجه کرد که در جای درست و به شکل درست از آن استفاده کرد. بهتر است کسب و کار های جدید و تازه کار از از شعار های جدی تر و مهندسی شده استفاده کنند.

مزیت محصول یا برند را توصیف کند

شعاری که انتخاب میکند همواره باید یک مزیت و برتری برند شما را نسب به سایر برند ها بیان کند. مثلا اشاره به قیمت پایین تر یک محصول نسبت به سایر محصولات رقبا میتواند به شما برتری دهد.

بهترین شعار های تبلیغاتی مشهور دنیا

معروف ترین شعار های تبلیغاتی دنیا

نایک : !Just do it

شعار نایک

فقط انجامش بده!. این شعار تبیلغاتی شرک نایک معروف است. درک و گرفتن منظور این شعار برای مخاطب بسیار ساده است و این شعار تبلیغاتی تمام مولفه هایی که بیان شد را دارد. همانطور که میدانید شرکت نایک در زمینه لباس و وسایل ورزشی فعالیت دارد و این شعار سعی دارد به مخاطب القا کند که برای شروع ورزش هیچ تردیدی نداشته باشید و فقط انجامش دهید!

اپل : !Think Diffrent

شعار اپل

متفاوت بیندیش! این شعار تبلیغاتی شرکت اپل  اشاره به خاص و متفاوت بودن محصولات این شرکت دارد. کوتاه و مختصر ، به یاد ماندنی و از همه مهم تر گویای یک مزیت مهم محصولات این شرکت میباشد ، یعنی متفاوت بودن!

مک دونالد : i’m loving it

شعار تبلیغاتی مک دونالد

من عاشقش هستم! یک شعار کوتاه ، ساده و تاثیر گذار شرکت مک دونالد است. این شعارتبلیغاتی از مشهور ترین شعار های شرکت مک دونالد است. این عبارت با تمام ارزش های این شرکت هماهنگی دارد و علاوه بر این خیلی راحت در ذهن مخاطب جای میگیرد.

KFC : لیس زدن انگشت هات کار خوبیست!

kfc slogan

مثل مک دونالد شعار تبلیغاتی kfc هم نزدیکی زیادی با ارزش های شرکتش دارد. مرغ های سوخاری kfc از معروف ترین هاست و این شعار گویای این است که لیس زدن انگشتان هم بعد از خوردن این مرغ های سوخری لذت زیادی دارد.

گوگل : شیطان نباشید

این شعار تبلیغاتی در ابتدا برای تشویق کاربران به مشارکت در بهینه سازی  این موتور جست و جو مطرح شد. در این مشارکت کاربران با قرار دادن اطلاعات موقعیت مکانی و تاریخچه جستجو به موتور جست و جوی گوگل کمک میکردند. مقابله با شیطنت های اینترنتی و بد افزار ها از جمله اهداف شکل گیری این شعار بود.

لورئال : چون لایقش هستید

چون لایقش هستید! این شعار معروف شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال است. زنان همواره دوست دارند لایق بنظر برسند و اشخاضی که این شعار تبلیغاتی را برای این برند انتخاب کرده اند از این موضوع واقف بوده اند.

 

کلام آخر

اما در آخر باید به این توجه کنیم که شعار تبلیغاتی که میسازیم با هویت و ارزش های برندتان سازگاری داشته باشد. بیشترین کاربردی که شعار های تبلیغاتی دارند در بیلبورد ها و تبلیغات شهری است . پس سعی کنید برای رونق کسب و کار خود از تبلیغات محیطی در شهر ها غافل نشوید زیرا اکثر شعار های تبلیغاتی معروف دنیا در تبلیغات شهری شناخته شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
استعلام قیمت فوری