قانون برای طراحی بیلبورد

10 قانون برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی (بیلبورد)

1/5 - (1 امتیاز)

طی چند سال گذشته شاهد چندین اشتباه بوده ایم که مشاغل  در طراحی تابلوهای تبلیغاتی مرتکب می شوند. در می یابیم که بسیاری از شرکت ها فقط روی بیلبوردهایی تمرکز دارند که بالاترین تعداد مشاهده را دارند. گرچه این مورد مهم است و به طور متمرکز بخشی اصلی از استراتژی است ، عوامل دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از مشاغل (و برخی از آژانس ها) از آنها غافل می شوند. در زیر 10 قانون برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی (بیلبورد) وجود دارد که می خواهیم درباره آن ها صحبت کنیم.

1. طراحی تابلوتان را کوتاه و شیرین انتخاب کنید!

5. نقشه خود را بررسی کنید - اگر متوجه شدید که هنوز به یک داستان سرگرم کننده برای بیلبورد خود احتیاج دارید ، مکانی را که در آن طراحی شما نمایش داده می شود در نظر بگیرید و از آن محیط برای پیام هوشمندانه استفاده کنید: ضربه زدن به فن آوری در منطقه خلیج کالیفرنیا ، از عامیانه محلی برای خواندن تیزهوشی به بازار گرسنه استفاده کنید ، یا رانندگان "خماری" را ترک کنید که از لاس وگاس خارج می شوند (و اگر به سمت شرق می روند ، این فرصت دیگری برای خنده دار بودن است زیرا به سمت رودخانه کلرادو حرکت می کنند). شما همچنین می توانید از بزرگراه هایی با چندین مایل قلمرو بین شهرها استفاده کنید تا علائم مسافران گرسنه ، خسته یا بی حوصله را با نشانه های ساده ای که تکرار می شود جلب کنید. جاذبه ای منحصر به فرد دارید که نباید آن را از دست داد؟ یک توقف راحت برای مسافری که به امکانات رفاهی نیاز دارد؟ در این صورت ، با تنظیم چندین طرح فاصله چند کیلومتری از یکدیگر ، به رانندگان از فاصله بسته شدن بین آنها و مقصد خود اطلاع دهید تا رانندگان بدانند که تقریباً آنجا هستند. اگر نمی خواهید هوشمندانه عمل نکنید ، اما پیام شما همچنان کوتاه ، پررنگ و خوانا است.

 

یک راننده متوسط فقط 5 تا 10 ثانیه فرصت خواهد داشت تا طرح بیلبورد شما را مشاهده کند ، متن را بخواند و پیام را درک کند. در این 5 تا 10 ثانیه ، بسته به شدت ترافیک ، راننده می تواند از بیلبورد ، جاده و دوباره به بیلبورد نگاهی بیندازد. این زمان حتی کمتر در آگهی شما مشاهده می شود!

بنابراین یکی از مهمترین قوانینی که باید در طراحی تابلوهای تبلیغاتی دنبال کنید کوتاه بودن پیام شماست. خیلی کوتاه! حداکثر برای 7 کلمه یا کمتر شلیک کنید.

پس از پیام اولیه خود می توانید سایر اطلاعات مرتبط را در نظر بگیرید. نیاز به ارائه شماره تلفن دارید؟ آیا لوگویی برای اجرا وجود دارد؟ درباره مکان یا شماره خروجی بزرگراه برای جذب رانندگان به یک مکان چطور؟ فقط مطمئن شوید که مهمترین اطلاعات را در اولویت قرار دهید تا بیلبورد شما بهم ریخته یا ناخوانا نشود.

2. از اطلاعات جزئیتان استفاده نکنید

چرا در طرح های بیلبورد  چیزهایی که نیاز نیست جای بگیرند؟ اکثر مردم محاسبه می کنند که چه مقدار اطلاعات جزئی درباره خود در بیلبورد بگذارند که این اشتباه است.

_اگر می خواهید دامنه وب (که توصیه نمی کنیم) اضافه کنید ، “www.” را وارد نکنید.

_شماره تلفن ها نیز ممنوع است. این احتمال که بیننده هنگام پرواز در یک بزرگراه شماره تلفن شما را به خاطر بسپارد بسیار کم است. ناگفته نماند خطرناک هم هست!

اگر تابلوی تبلیغاتی شما یک تیتر جذاب است ، دعوت به عمل و نام شرکت خود را روشن کنید ، همه چیز آماده است. منابعی مانند Google روند کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک تجارت را ساده کرده اند.

 

3. رنگارنگ باشید

رنگارنگ باشید

از رنگهای روشن یا یک تصویر جسورانه در طراحی تابلوهای تبلیغاتی خود استفاده کنید تا بدون زحمت نگاه ها را به طرح بیلبورد خود جلب کنید. کنتراست رنگ ها در طراحی همچنین تأثیرات بزرگتری ایجاد می کنند که به بهبود حفظ پیام شما کمک می کند.

اما برای اینکه تصویر شما موثر باشد ، می خواهید پس زمینه خود را ساده نگه دارید تا مطمئن شوید که پیش زمینه برای جلب توجه نمی جنگد . و به یک تصویر یا عکس بزرگ بچسبید.

یک تصویر پویا تأثیر بصری بسیار بیشتری نسبت به تعداد انگشت شماری از تصاویر که هر یک فقط یک چهارم طرح را اشغال می کند ، ایجاد خواهد کرد.

 

4. یک داستان جذاب

داستان جذاب

یک طراحی تابلوی تبلیغاتی هوشمند با پیام تحریک کننده و داستانی جذاب توجه را به خود جلب می کند و احساساتی را به جا می گذارد و به عنوان یک درمان بصری سرگرم کننده برای رانندگان بی حوصله عمل می کند.

گرافیک و پیام متنی خود را مرتب کنید تا یک داستان را پیشنهاد دهد و هیجان و درام ایجاد کند. با کلمات بازی کنید ، قافیه بسازید و طنز اضافه کنید تا یک تبلیغ بیلبورد سرگرم کننده و غریب طراحی کنید.

چرا یک داستان مهم است؟ از آنجا که انسانها در به خاطر سپردن واقعیت ها کمی ضعیف هستند ، اما در به خاطر سپردن داستانها عالی هستند. طراحی بیلبورد یک رسانه تصویری است ، به این معنی که گام بعدی این است که چگونه می توان آن داستان را از طریق تصاویر و متن تعریف کرد. شما در هنگام ارائه یک طرح واقعاً می خواهید استراتژیک باشید.

در اینجا چند ایده برای شروع وجود دارد: یکی از روش های سنتی برای تأثیرگذاری ، استفاده از یک بازی کوتاه و سرگرم کننده با کلماتی است که باعث ایجاد صدای خنده می شود ، یا حتی یک قافیه کوتاه که به پیام شما کمک می کند.

اتحادیه فوتبال اوکلاهما می خواست که مردم نسبت به کشف فوتبال کنجکاو شوند ، بنابراین آنها در مورد چیز دیگری که مربوط به پا است و مردم بدنبال آن هستند بازی کردند: Bigfoot. سرگرم کننده ، غریب است و حس ماجراجویی را برمی انگیزد ، که بچه ها را قطعاً از بازی فوتبال هیجان زده می کند.

 

5. برای طرح بیلبورد خود یک کمپین بسازید

هدف از یک کمپین به حداکثر رساندن ارزش قرار دادن بیلبورد با استفاده از همان طرح / موضوع است. اگر به دنبال موضوعی مشابه هستید ، مطمئن شوید که در آنجا ممکن است طرح های بیلبورد خیلی تغییر نکند. شما می خواهید که طراحی تابلوهای تبلیغاتی شما مطابق با موضوع کمپین باشد و در نهایت باعث افزایش ظاهر ، احساس و حضور برند شود.

 

6. نقشه  خود را بررسی کنید

اگر متوجه شدید که هنوز به یک داستان سرگرم کننده برای طرح بیلبورد خود احتیاج دارید ، مکانی را که در آن طراحی شما نمایش داده می شود در نظر بگیرید و از آن محیط برای پیام هوشمندانه استفاده کنید.

شما همچنین می توانید از بزرگراه هایی با چندین مایل قلمرو بین شهرها استفاده کنید تا علائم مسافران گرسنه ، خسته یا بی حوصله را با نشانه های ساده ای که تکرار می شود جلب کنید.

جاذبه ای منحصر به فرد دارید که نباید آن را از دست داد؟ یک توقف راحت برای مسافری که به امکانات رفاهی نیاز دارد؟ در این صورت ، با تنظیم چندین طرح فاصله چند کیلومتری از یکدیگر ، به رانندگان از فاصله بسته شدن بین آنها و مقصد خود اطلاع دهید تا رانندگان بدانند که تقریباً آنجا هستند. اگر نمی خواهید هوشمندانه عمل نکنید ، اما پیام شما همچنان کوتاه ، پررنگ و خوانا است.

 

7.از فونت بزرگ استفاده کنید

اطمینان حاصل کنید که هر متنی در طراحی تابلوهای تبلیغاتی شماست با قلم تمیز و پررنگ چاپ شده است تا از بهترین خوانایی اطمینان حاصل کنید. همچنین ، هرچه فونت بزرگتر باشد ، راننده زمان بیشتری برای خواندن و درک پیام شما از راه دور دارد. بنابراین بزرگ!

 

8. تک تصویر

تک تصویر

از یک تصویر بزرگ برای جلب توجه خواننده به طرح بیلبورد استفاده کنید. به عنوان مثال ، یک تصویر واحد  چمدان بهتر است از داشتن چند تصویر ریز و درشت از انواع چمدانها و افرادی که در حال حمل کردن آن ها هستند . یک شی کوچک را بردارید و آن را بزرگ کنید (مانند جواهرات) به جای اینکه یک جسم بزرگ را کوچک کنید (مانند یک خانه).

 

9.دعوت به عمل

آیا دعوت به عمل به وضوح در طراحی تابلوهای تبلیغاتی تان یافت می شود؟ آیا مخاطبان هدف شما اطلاعات لازم را برای پاسخگویی به تبلیغ شما دارند؟

 

10. روش های جدید تبلیغات

با تشکر از “افراد باهوش” ، طراحی تابلوهای تبلیغاتی می توانند کارهای بسیار بیشتری نسبت به گذشته انجام دهند. به عنوان مثال ، شما می توانید توابع قابل برنامه ریزی را که می توانند در زمان واقعی به روز شوند ، ادغام کنید. این می تواند به جلب توجه مردم کمک کند و قطعاً به بازاریابی چریکی کمک کند.

 

در نهایت

و در نهایت شرکت هایی که قصد دارند محصولات و خدمات خود را توسط بیلبورد به نمایش در آورند اولین کاری که باید انجام دهند انتخاب طرح است ، که برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی باید  10 قانون گفته شده در مقاله را رعایت کرده و یا از طرح های بیلبورد های رقبا ایده بگیرید تا بتوانید بیشترین تاثیر را برروی مشتر بگذارید.

دومین راه بعد از طراحی انتخاب بهترین مکان و سومین راه رزرو بیلبورد است که برای مشاوره در این زمینه ها می توانید به سایت الو تبلیغ مراجعه کنید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
استعلام قیمت فوری