10 راهکار برای افزایش فروش با تبلیغات

10 راهکار برای افزایش فروش با تبلیغات + تجربه واقعی

4.4/5 - (7 امتیاز)

این روزها همه صاحبان مشاغل به دنبال یافتن راه هایی برای فروش بیشتر محصولات خود هستند. بازار فروش محصولات، بسیار رقابتی است و برای پیروزی در این رقابت باید قبل از هر چیز برند و محصول خود را به بازار و مشتریان معرفی کنیم. افزایش فروش با تبلیغات روشی است که امروزه تمامی مشاغل موفق آن را امتحان کرده و به نتیجه دلخواه رسیده اند. اگر هنوز روش تبلیغاتی مناسب برای کسب و کار خود را پیدا نکرده اید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

 

 

تجربه واقعی من در مورد اهمیت تبلیغات در فروش

حدود 15 سال پیش که تصمیم گرفتم کارم را شروع کنم این تفکر را داشتم که لازمه داشتن فروش و درآمد خوب یا به عبارتی صف بستن مشتری برای خرید محصولات یا خدمات من، صرفاً داشتن یک مکان برای کسب و کار همراه با محصولات و خدماتی برای ارائه است. در صورتی که همچین اتفاقی نیوفتاد!!!

در آن زمان حرفی از تبلیغات اینترنتی و اینترنت همراه و بازاریابی اینترنتی نبود و مانند الان منابع فراوانی برای آشنایی با روش های افزایش فروش و موفقیت در کسب و کار در دسترس نبود. بیشترین کاری که امکان انجام آن وجود داشت تبلیغات آفلاین بود که شامل: تبلیغ در مجلات، روزنامه ها، پخش تراکت های تبلیغاتی یا نهایتاً چسباندن آن ها به در دیوار شهر بود. این روش ها هم یا آنقدر هزینه بالایی داشت تا یک برند یا محصول به طور کامل معرفی شود یا اگر میخواستیم روی موارد ارزان قیمت وقت بگذاریم نتیجه چندانی نمی داد.

تنها راهی که باقی می ماند این بود که محصولات خوب و با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه دهیم تا رضایت آنها تبلیغ کار ما باشد. به این صورت که مشتریان راضی از کیفیت محصول ما با دوستان و آشنایان خود صحبت می کردند و از این طریق تبلیغات برند و محصول ما اصطلاحاً به صورت دهان به دهان به دیگران منتقل می شد.

 

اهمیت تبلیغات در فروش

اهمیت تبلیغات در افزایش فروش

 

همان طور که گفته شد در گذشته مانند امروز دسترسی به اینترنت و منابع کافی برای آشنایی با روش های رونق کسب و کار وجود نداشت و صاحبان مشاغل بیشتر از تجارب شخصی خود برای افزایش فروش و کسب درآمد استفاده می کردند.

بعد از گذشت چند سال که استفاده از اینترنت رواج پیدا کرد، تبلیغات نیز متحول شد و روشهای جدیدی به وجود آمد. خود من همیشه دوست داشتم با این روش ها آشنا شوم و به طور کلی بدانم که چطور باید تبلیغ کنم تا منجر به افزایش فروش محصولات و خدماتم شود.

در این مقاله نیز قصد دارم شما را با ۱۰ راهکار مهم افزایش فروش با تبلیغات و مسیر روشنی برای انجام این کار آشنا کنم که خودم نیز پس از بررسی های فراوان به آنها دست پیدا کردم و آن ها را مورد استفاده قرار دادم و به نتیجه دلخواه و مورد نظرم رسیدم. در حدی که در حال حاضر این توانایی را دارم که در مورد راهکارهای افزایش فروش با تبلیغات به دیگران مشاوره بدهم. پس برای آشنایی با این راهکارها تا پایان همراه ما باشید.

 

[highlight color=”pink”]1) دغدغه های مهم صاحبان کسب و کار برای انجام تبلیغات[/highlight]

امروزه افرادی که برای دریافت مشاوره در زمینه تبلیغات مراجعه می کنند اکثراً دغدغه های مشترکی دارند و سوالاتی که مطرح می کنند کاملاً مشابه یکدیگر است. آنها اغلب می پرسند:

 • با چه روشی تبلیغات کنیم؟
 • روش موفقیت در تبلیغات چیست؟
 • چطور خدمت یا محصول خود را به مشتریان معرفی کنم؟
 • بهترین روشهای تبلیغ که منجر به جذب مشتری می شوند، کدامند؟
 • مشتریان هدف شغل خودم را چطور پیدا کنم؟
 • انواع روش های تبلیغات کسب و کار، کدامند؟
 • چگونه به صفحه اول گوگل ورود پیدا کنم؟
 • چطور بهترین روش تبلیغاتی را انتخاب کنم؟
 • و …

این ها بخشی از سؤالاتی هستند که صاحبان مشاغل و کسب و کارها از هر نوعی (خدماتی، آموزشی، فروشگاهی و …) که باشند، دوست دارند به جواب آنها دست پیدا کنند. همه ما می دانیم که روش های تبلیغاتی به نوع کسب و کار بستگی دارد و در مشاغل مختلف متفاوت است اما موضوعی که در تبلیغات مشترک است، برنامه یا راهکاری است که برای تبلیغات ارائه می شود که در اصطلاح تخصصی به آن مارکتینگ پلن یا پلن تبلیغاتی گفته می شود.

 

[highlight color=”pink”]2) آشنایی با پلن تبلیغاتی (Marketing Plan)[/highlight]

پلن تبلیغاتی (Marketing Plan)

 

همه ما می دانیم که برای رسیدن به هر هدفی داشتن برنامه ضروری است. در زمینه تبلیغات نیز داشتن یک برنامه یا پلن تبلیغاتی اولین قدم و لازمه دستیابی به موفقیت است. پلن تبلیغاتی برای پاسخگویی به سوالات زیر نیاز است:

 • مسیر پیش رو؟
 • زمان رسیدن به هدف؟
 • اقدامات لازم؟
 • مشکلات موجود در مسیر؟
 • هزینه های مورد نیاز؟
 • و … .

مارکتینگ پلن با پاسخ به این سوالات برنامه جامع و کاملی را برای تبلیغات موفق کسب و کارتان با توجه به در نظر گرفتن بودجه و هدف مورد نظرتان در اختیار شما قرار می دهد. در نتیجه هرچه اطلاعاتی که در ابتدای کار ارائه می شود دقیق تر باشد Marketing Plan بهتر طراحی می شود و درصد رسیدن به موفقیت در تبلیغات افزایش پیدا می کند.

 

[highlight color=”pink”]3) شناخت کامل از پلن تبلیغاتی مربوط به خود[/highlight]

مشکلی که اکثر صاحبان کسب و کار با آن رو به رو هستند این است که شناخت درستی از پلن تبلیغاتی خودشان ندارند و زمانی که برای سفارش تبلیغات با ما تماس می گیرند و در مورد پلن تبلیغاتی آنها سوال می کنیم اکثرا در رابطه با کارهایی صحبت می کنند که رقبای آنها انجام داده اند!

در صورتی که این موضوع درست نیست و قبل از هر چیز باید درک درستی از نوع کسب و کار و شناخت کاملی از مشتریان خود و نیازهای آنها داشته باشند. مثلاً باید بدانند که در مناسبت های مختلف قرار است چه پیشنهادات تخفیفی را ارائه دهند؟ هر گونه پاسخ اشتباه به سؤالات مربوط به پلن تبلیغاتی و شناخت نادرست نیاز مخاطبان هدف می تواند باعث اشتباه رفتن در مسیر تبلیغات شود که نه تنها سودی نخواهد داشت بلکه منجر به ضرر نیز خواهد شد.

 

[highlight color=”pink”]4) داشتن روش درست در تبلیغات از خود تبلیغات مهم تر است![/highlight]

بسیاری از افراد درک درستی از روش انجام تبلیغ ندارند و فقط بر اساس علاقه شخصی خود روش تبلیغاتی را انتخاب می کنند در حالی که ممکن است اصلا بازده خوبی نداشته باشد. مثلاً ممکن است شخص بیشتر با اینستاگرام سر و کار داشته باشد و تصور کند که بهترین روش تبلیغ، تبلیغات در اینستاگرام است. اما وقتی آن را انجام می دهد ممکن است نتیجه مورد نظرش را کسب نکند. به همین دلیل مهمترین موضوع در انجام تبلیغات، انتخاب روش درست برای تبلیغ متناسب با نوع کسب و کار و جامعه هدف دارد.

فرد باید قبل از هر چیز مخاطبان خود و نیازهای آنها را بشناسد و پس از بررسی های دقیق روشی را انتخاب کند که مخاطبانش با آن بیشتر ارتباط دارند. همچنین در کنار انتخاب روش درست، باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که از نتایج تبلیغات خود انتظار بیش از حد معمول نداشته باشند زیرا مسلماً به ازای هزینه ای که صرف کرده باشند، نتیجه خواهند گرفت. در این صورت است که می توانند به افزایش فروش با تبلیغات دست پیدا کنند.

 

[highlight color=”pink”]5) از یک مشاور تبلیغاتی ماهر و با تجربه کمک بگیرید[/highlight]

یکی از مسائلی که هنگام سفارش تبلیغات باید به این توجه ویژه ای کرد مشورت کردن با یک مشاور تبلیغاتی با تجربه و کار کشته است که بتواند بهترین فرمول و راهکار را برای تبلیغات موثر پیشنهاد دهد. اما با این وجود باید این موضوع را نیز در نظر داشت که اگر صاحبان مشاغل خود آگاهی و اطلاعات درستی در رابطه با شغل و مشتریان خود نداشته باشند، اطلاعات اولیه ای که ارائه می دهند درست نخواهد بود و مشاور تبلیغاتی نیز راهکار اشتباهی به آن ها ارائه خواهد داد.

پس برای داشتن یک تبلیغات موفق ابتدا باید شناخت کاملی از کار خود و جامعه هدف داشته باشیم و در مرحله بعد حتماً باید یک مشاور تبلیغاتی مشورت کنیم تا روش تبلیغاتی درستی را پیش بگیریم.

 

[highlight color=”pink”]6) ذهنیت مثبت مشتری از شما بهترین راه تبلیغ است[/highlight]

انجام تبلیغات موفق و اثر بخش که بتواند باعث موفقیت یک کسب و کار شود، کار راحتی نیست. ما باید بتوانیم با انجام تبلیغات ذهنیت درستی را در مخاطب خود ایجاد کنیم تا باعث شود علاوه بر جلب اعتماد وی، منجر به خرید شود و او را به یک مشتری دائمی تبدیل کند.

منظور از تبلیغات موفق، تبلیغی است که باعث شود یک کسب و کار برای همه شناخته شده باشد و به اصطلاح همه گیر یا وایرال شود. شاید بپرسید منظور از وایرال شدن چیست؟

 

وایرال مارکتینگ چیست؟

وایرال مارکتینگ اصطلاحی در بازاریابی است که به معنی بازاریابی ویروسی است. در ساده ترین حالت ممکن می توان گفت زمانی که یک تبلیغ توسط شخصی دیده شود و پس از آن برای دیگران نیز فرستاده شود، می گویند آن تبلیغ وایرال شده یا به اصطلاح عامیانه دهان به دهان چرخیده است.

وایرال مارکتینگ

 

موضوعی که در انجام تبلیغات و رسیدن به مرحله افزایش فروش با تبلیغات باید رعایت کرد این است که اول به سراغ راهکارهای مربوط به بازاریابی ویروسی برویم چون این روش از سایر روش ها سریعتر به نتیجه می رسد.

نکته مهم دیگری که در این زمینه اهمیت دارد این است که از رسانه های تبلیغاتی متفاوتی برای انجام تبلیغ و معرفی کسب و کار خود استفاده کنید تا جلوی چشم مخاطب باشید و بهتر دیده شوید. به عبارتی تبلیغ خود را فقط به یک نوع رسانه محدود نکنید!

 

[highlight color=”pink”]7) تبلیغات کورکورانه انجام ندهید![/highlight]

من به عنوان فردی که مانند شما صاحب یک کسب و کار است پیشنهاد می کنم که تبلیغات کورکورانه انجام ندهید! برای دستیابی به افزایش فروش با تبلیغات محصول یا خدمات مورد نظرتان، قبل از هر چیز نوع و روش تبلیغاتی همکاران و رقبای خود به خصوص کسانی که به موفقیت های چشم گیر در این زمینه دست یافته اند را بررسی کنید.

پس از بررسی روش رقبا، قدم دوم شناخت مخاطبان هدف است. به این معنی که ببینیم کالا یا خدماتی که قرار است ارائه دهیم به درد چه کسانی می خورد و مشتریان واقعی ما چه کسانی هستند. مخاطبان خود را می توانید به راحتی با پرسیدن چند سوال اساسی از خودتان، بشناسید. از جمله:

 • مخاطبان هدف من در چه رده سنی قرار دارند؟
 • میزان درآمد آنها چقدر است؟
 • علاقمندی آنها بیشتر در چه زمینه ای است؟
 • اگر مشتریان شما از کل کشور هستند باید بدانید بیشتر در کدام شهرها حضور دارند؟
 • و … .

مشاوران ما در الو تبلیغ می توانند برای یافتن پاسخ این سؤالات شما را راهنمایی کنند و برای داشتن که تبلیغات مؤثر و مفید به شما کمک کنند.

 

 

[highlight color=”pink”]8) روشی مؤثر برای شناساندن محصول یا خدمات به مشتری انتخاب کنید[/highlight]

هیچ گاه نمی توان به صورت کلی گفت که تنها یک روش برای افزایش فروش با تبلیغات موثر است. بلکه موضوعی که اهمیت دارد نوع کسب و کار است و بر اساس آن می توان روش مناسب را شناسایی و معرفی کرد. به طور کلی روش های تبلیغاتی گوناگونی وجود دارد که می توان بر اساس نوع کسب و کار و مشتریان آن چند روش مناسب را پیشنهاد داد.

 

[highlight color=”pink”]9) انواع روش های تبلیغاتی برای کسب و کارها را بشناسید[/highlight]

همان طور که گفته شد روش های مختلفی برای تبلیغات کسب و کارها وجود دارد. در این بخش به چند مورد از مهم ترین این روش ها اشاره می کنیم:

انواع روش های تبلیغاتی

1. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

امروزه انجام تبلیغات در شبکه های اجتماعی به یکی از روش های ساده و محبوب بین افراد تبدیل شده است و از آنجایی که مخاطبان زیادی در شبکه های اجتماعی حضور و فعالیت دارند، این روش می تواند گزینه مناسبی برای تبلیغ کسب و کارهای کوچک باشد.

 

2. تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی بیشتر در گذشته و تا زمانی که رسانه های دیجیتال فراگیر نشده بود بسیار پرطرفدار بودند اما امروزه نسبت به روش های دیجیتال هزینه بیشتری و در مقابل اثر بخشی کمتری دارند.

 

3. تبلیغات موبایلی

منظور از تبلیغات موبایلی همان تبلیغات و بنرهایی است که هنگام استفاده از اپلیکیشن های موبایل به صورت خودکار نمایش داده می شوند. این تبلیغات قابل ارائه بر روی انواع نرم افزارهای آنلاین و آفلاین موبایل هستند.

 

4. تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی یکی از روش های بسیار موثر برای معرفی محصولات و خدمات به مشتریان است که امروزه توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کند. منظور از تبلیغات محیطی، تبلیغاتی است که در محیط شهر انجام می شود و انواع مختلفی دارد. از جمله: بیلبورد، استرابورد، بدنه حمل و تقل عمومی، عرشه پل و … . این نوع تبلیغات در کنار اثرگذاری بالا هزینه های بیشتری را نیز می طلبند ولی ارزش حداقل یکبار امتحان کردن را دارند.

شما در سایت الو تبلیغ می توانید انواع این رسانه های تبلیغاتی را در شهر خود سفارش داده یا رزرو کنید.

 

 

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]برای اطلاع از تعرفه تبلیغات محیطی در شهرهای مختلف می توانید به مقاله لیست کامل شرکت های اجاره دهنده بیلبورد (قیمت + تلفن) مراجعه کنید.[/box]

 

[highlight color=”pink”]10) بهترین روش تبلیغ را انتخاب کنید[/highlight]

با توجه به آنچه گفته شد لازمه انجام تبلیغات موفق و دستیابی به افزایش فروش با تبلیغات، مشورت با یک مشاور تبلیغاتی ماهر و با تجربه و طراحی یک پلن تبلیغاتی صحیح و دقیق بر اساس نیازهای جامعه هدف است. طراحی این مارکتینگ پلن توسط مشاوران تبلیغاتی با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط کارفرما، با توجه به بودجه، زمان و اهداف مورد نظر وی انجام می شود.

ولی باید به این نکته نیز توجه داشت که هر چند داشتن یک پلن تبلیغاتی و مشورت با مشاور  لازمه انجام تبلیغات موفق است ولی بدون داشتن شناخت کافی درباره مشتریان و نیازهای آنها ارزشی نخواهد داشت و به نتیجه مورد نظر و مطلوب منجر نخواهد شد.

 

پیشنهاد ما در الو تبلیغ برای شما

ما در این مقاله 10 مورد از مهم ترین و مؤثرترین راهکارها در رابطه با افزایش فروش با تبلیغات را برای شما بیان کردیم و گفتیم که تبلیغات لازمه داشتن یک کسب و کار موفق است. نکته ای که در تمام موارد موجود در این مقاله به آن اشاره شده بود، اهمیت برنامه تبلیغاتی یا داشتن مارکتینگ پلن بود که می بایست به وسیله یک مشاور تبلیغاتی مجرب طراحی شود.

پس اگر با مطالعه این مقاله به فکر افزایش فروش با تبلیغات افتاده اید، پیشنهاد الو تبلیغ برای شما این است که قبل از هر چیز برای دریافت [highlight color=”green”]مشاوره رایگان در زمینه تبلیغات محیطی[/highlight] (که موثرترین روش تبلیغاتی است)، با مشاوران تبلیغاتی ما در ارتباط باشید و تبلیغات مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن
استعلام قیمت فوری